Závory

Závory je vhodné použít pro menší nebo středně velká parkoviště, vjezdy, průmyslové zóny nebo jako ochrana pěších zón. Závory jsou konstruované pro nepřetržité použití. Jsou vhodné u vjezdů s nižším i vyšším provozem. Mají moderní design a celou řadou nadstandardních praktických funkcí. 

Závora je dostupná v provedení levá nebo pravá. Bílé hliníkové rameno dodáváme v délce 6 m, přičemž je možno zkrátit na potřbnou délku. Rameno je vybaveno reflexními nálepkami.

Závora je standardně vybavena vyvažovacími pružinami, integrovanou řídící jednotkou, přijímačem dálkového ovládání FM 868,8 Mhz. V případě výpadku elektrické energie se s ní dá manipulovat díky nouzovému odblokování. Řídící jednotka je vybavena funkcí rozeznání překážky s reverzací, automatické načtení síly pro otvírání i zavírání a připravena k připojení varovného světla, optické závory a podlahové indukční smyčky.

Součástí sady jsou:

  • uzamykatelná automatická závora včetně řídící jednotky
  • hliníkové rameno 6 m včetně červených reflexních nálepek
  • přijímač dálkového ovládání 868,8 MHz pro 112 uživatelů
  • upevňovací úhelníky - 2 ks

Možné doplňky:

Sklopná podpěra (doporučujeme nad délku ramene 3500 mm)
Podpěrný sloupek (doporučujeme nad délku ramene 3500 mm)
Dálkové ovládání Sommer - kompletní sortiment

Ovládání závory můžete zvolit impulsním spínačem, klíčovým spínačem, kartovým systémem, čipovou klíčenkou nebo dálkovým ovladači Sommer ve všech provedeních. Jako další bezpečnostní prvek závory doporučujeme fotobuňky, které hlídají prostor v pracovní zóně závory.

Závory se montují na betonový základ, který by měl sahat do nezamrzlé hloubky tj. 80 cm. Nezapomeňte na přívod 220V uprostřed základu a také na ovládací kabely. Velikost základu a schéma elektro-přípravy Vám rádi zpracujeme na konkrétní případ.